Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i UKS „Trójka” z Jelnej będą sobie pomagać

Rektor nowosądeckiej PWSZ, dr hab. inż. Mariusz Cygnar  i Wojciech Mróz, prezes Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Jelnej podpisali 27 lipca br. porozumienie o współpracy dydaktycznej i organizacji treningów. Mocą  porozumienia podsądecki UKS zyska dostęp do nowoczesnej bazy, którą posiada uczelnia, co pozwoli zawodniczkom na walkę o punkty i  o dobre miejsce w I lidze, do której awans wywalczyły w czerwcu, a w przyszłości – może o Ekstraligę.

PWSZ – jako partner naukowy – będzie mogła wesprzeć swoje działania dydaktyczne i proces przygotowania zawodowego studentów PWSZ umożliwiając im zdobywanie doświadczenia i umiejętności praktycznych, m.in. poprzez organizację treningów dla zawodniczek UKS.

Działający od 10 lat Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” w Jelnej adresuje swoją ofertę do dziewcząt, a chwali się znaczącymi osiągnięciami. Jego drużyna zdobyła w tym roku mistrzostwo Polski w halowej piłce nożnej, w kategorii zawodniczek do lat 16. To trzeci medal wywalczony na krajowych mistrzostwach.

Pierwszy zespół UKS gra w rozgrywkach I ligi kobiet, a zespoły młodzieżowe w Centralnej Lidze Juniorek U-17 i U-15. Z Jelnej rekrutuje się 6 zawodniczek w młodzieżowej reprezentacji Polski i 12 – Małopolski. Część piłkarek z Klubu uczy się w klasach sportowych IV Liceum Sportowego w Nowym Sączu.

W podpisanym na dwa lata porozumieniu zawarto również zapisy o udziale studentów Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w treningach drużyn klubu.

W spotkaniu uczestniczył też Tomasz Michałowski – szef Gabinetu Politycznego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.