Pani Ludwika ukończyła sto lat. Ma już 36 prawnucząt!

Pani Ludwika Błaszczyk może pochwalić się sporą rodziną. Urodziła dziesięcioro dzieci, doczekała się też 29 wnucząt, 36 prawnucząt, a nawet 3 praprawnuczek. 9 sierpnia nie zabrakło więc osób, które złożyły solenizantce życzenia z okazji jej setnych urodzin.

Stulatka mieszka w Olszanej w gminie Podegrodzie.

Wciąż cieszy się dobrą kondycją fizyczną, choć ma niewielkie problemy z chodzeniem. Jeszcze kilka lat temu można było ją spotkać przy pracy w sadzie. Chętnie wspomina dawne czasy. Bardzo lubi przesiadywać na świeżym powietrzu i rozmyślać, huśtając się na huśtawce.

Pani Ludwika świętowała wyjątkowy jubileusz w gronie rodziny, otrzymała też listy z życzeniami od ważnych osobistości. Wśród odwiedzających ją nie zabrakło przedstawicieli władz gminy.

- Pani Wójt, Małgorzata Gromala oraz Z-ca kierownika USC, Pani Monika Hałas złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz przekazali jubilatce upominek. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  w Nowym Sączu, którzy dołączyli się do życzeń - relacjonują wyjątkowe święto pracownicy gminy Podegrodzie.

Jubilatka sama zdmuchnęła świeczki z tortu, przy gromkim "dwieście lat!".

My również chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, radości z każdego dnia, samych miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie i oczywiście kolejnych wspaniałych jubileuszy!

fot. gmina Podegrodzie

39 stulatków zamieszkuje Sądecczyznę. Co miesiąc dostają nagrodę od ZUS-u

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.