Pamiętajcie o Ogrodach: Monika Borzym i jazzowe hity sprzed lat

Pamiętajcie o Ogrodach: Monika Borzym i jazzowe hity sprzed lat

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, wkrótce przyroda obudzi się z zimowego snu. Już po raz osiemnasty, będziemy mogli powitać ją wraz z Wiosennym Festiwalem Artystów Piosenki „Pamiętajcie o Ogrodach”. W najbliższy wtorek 21 marca, na scenie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, wystąpi polska wokalistka jazzowo-soulowa – Monika Borzym.

W programie artystki znajdują się polskie przedwojenne „standardy jazzowe”, czyli taneczne utwory, które mimo upływu lat zachowały swój urok. Melodie autorstwa takich twórców jak Henryk Wars czy Jerzy Petersburski, z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara, stanowią dziedzictwo narodowe polskiej kultury i zarazem zapoczątkowanie rodzimego jazzu.

 

W programie Festiwalu znajdziemy takie utwory jak „Na pierwszy znak”, „Pokoik Na Hożej”, „Warszawo, moja Warszawo” oraz „Płyta z zadrą w sercu”. Jako dodatek usłyszymy „Takie ciało” – piosenkę napisaną specjalnie dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. To energetyzujący utwór, który przypomina, że kobiece ciało we wszystkich rozmiarach jest piękne.

W trakcie koncertu Monice Borzym będzie towarzyszył zespół w składzie: Krzysztof Dys na pianinie, Andrzej Święs na kontrabasie oraz Michał Bryndal na perkusji.

Sponsorami tegorocznej edycji Wiosennego Festiwalu Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH są: Fakro, WSB-NLU, Kwiaciarnia Helikonia, Prospona i 88 Pizza.

 

Szczegóły dotyczące koncertu znajdziecie tutaj

 

Share on twitter
Share on facebook