“Pacjent zero” jest zdrowy. Zostanie wypisany do domu

Wyniki “pacjenta zero” są negatywne. To oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i jutro wypisać do domu – poinformowała dyrekcja  Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. “Pacjent zero” to 65-letni mieszkaniec Cybinki, który przyjechał rejsowym autokarem z Niemiec do Polski. Jest pierwszym Polakiem, u którego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.  

Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta “zero”są negatywne! To oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu” – poinformował ordynator oddziału zakaźnego zielonogórskiego szpitala,  lek. Jacek Smykał.

W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, od 2 marca. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy” – czytamy w komunikacie lecznicy opublikowanym w mediach społecznościowych.

O pierwszym zdiagnozowanym w Polsce przypadku infekcji koronawirusem poinformowano 4 marca.

Do dziś wykryto chorobę wywoływaną przez ten patogen u 221 Polaków. Pięć osób zmarło. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia – wszyscy, dla których choroba okazała się śmiertelna, cierpieli na schorzenia współistniejące, a ich stan był ciężki. Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla seniorów, osób z osłabioną odpornością oraz chorych na inne, przewlekłe choroby.

Śródmiąższowe zapalenie płuc, które wywołuje wirus SARS-CoV-2 zaobserwowano po raz pierwszy w Chinach pod koniec 2019.  11 marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii. W Polsce od soboty obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

źródło: PAP; Karolina Kropiwiec, 

Drodzy Czytelnicy 

Dobry Tygodnik Sądecki włączył się w kampanię społeczną Polskiej Agencji Prasowej, której celem jest dostarczenie wiarygodnej i sprawdzonej informacji w momencie, kiedy wokół epidemii i działań podejmowanych w związku z nią pojawia się duża liczba plotek, zniekształceń medialnych i fake newsów. W naszym portalu w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie będziemy publikować aktualizowane przez okrągłą dobę zalecenia i komunikaty dotyczące zagrożenia epidemicznego w Polsce. 

Znajdziecie je na stronie głównej portalu dts24 oraz w zakładce: KORONAWIRUS

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.