Otwórz szafę dla Wikusi Wróbel – zbiórka odzieży używanej. Każdy kilogram zamieni się w złotówki

Otwórz szafę dla Wikusi Wróbel – zbiórka odzieży używanej. Każdy kilogram zamieni się w złotówki

Wiktoria Wróbel od urodzenia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Można jej pomóc w walce i dołożyć cegiełkę do terapii genowej, która kosztuje aż 10 milionów złotych. Przy współpracy Fundacji Po Pierwsze w Nowym Sączu, przez lipiec i sierpień, organizowana jest zbiórka tekstyliów i odzieży używanej.

Mariola Szewczyk, Marta Posobiec-Górczyk oraz Dagmara Wańczyk we współpracy z Fundacją Po Pierwsze organizują zbiórkę odzieży używanej. Tym samym chcą pomóc Wiktorii Wróbel, która od urodzenia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA).

Zbiórka polega na szafowaniu, czyli zbieraniu wszelkiej odzieży, tekstyliów, pościeli, ręczników, butów i tym podobnych akcesoriów nadających się do dalszego użytku.

Zbiórka

Wydarzenie koordynowane jest w Nowym Sączu. Głównym magazynem jest dawny budynek Państwowej Straży Pożarnej koło Maślanego Rynku. Każdy kilogram oddanych rzeczy zamieni się w pieniądze, które wesprą Wiktorię Wróbel.  Zbiórka trwa od lipca do sierpnia, choć jak podkreślają organizatorki, jeśli będzie potencjał to akcja potrwa dłużej.

Dzięki takiej akcji możemy zadbać o środowisko, a dodatkowo bez inwestowania pomóc Wiki – zaznacza Dagmara Wańczyk.

 

źródło: wydarzenie na Facebooku ,,Szafowanie dla Wikusi Wróbel SMA

foto: wydarzenie na Facebooku ,,Szafowanie dla Wikusi Wróbel SMA

 

Czytaj dalej: Sądeczanin Marcin Janusz z kolejnym trofeum. Zwycięstwo Polski w finale Ligi Narodów