Otwarcie Rożnowskiej Izby Pamięci Ludwika Jerzego Kerna coraz bliżej

Otwarcie Rożnowskiej Izby Pamięci Ludwika Jerzego Kerna coraz bliżej

W Szkole Podstawowej w Rożnowie (gmina Gródek nad Dunajcem) trwają ostatnie przygotowania do uroczystego otwarcia Izby Pamięci Ludwika Jerzego Kerna. W muzeum zgromadzone będą liczne pamiątki po poecie, satyryku, dziennikarzu, autorze tekstów piosenek, który ukochał sobie Rożnów.

W Izbie nie zabraknie książek autorstwa Kerna, a na ścianach zawisną zdjęcia wykonane przez Wojciecha Plewińskiego, fotografa i przyjaciela pisarza. W muzeum znajdzie się także witryna, w której zamieszczone zostaną pamiątkowe kartki, listy, itp.

Uroczyste otwarcie Izby Pamięci zaplanowano na 4 października. W programie wydarzenia znajdzie się między innymi konferencja z udziałem rodziny i przyjaciół Kernów, warsztaty biblioterapeutyczne i arteterapeutyczne oraz część artystyczna.

Szczegółowy harmonogram uroczystości wkrótce.

Inicjatorką utworzenia muzeum jest Elżbieta Bukowiec – polonistka, bibliotekarka i biblioterapeutka. Izba powstaje przy pomocy żony Ludwika Jerzego Kerna – Marty Stebnickiej oraz przyjaciół państwa Kernów: Wojciecha i Macieja Plewińskich, Haliny i Edwarda Nowaków oraz Krystyny Śliwy i jej syna Marcina.

Książki na rzecz powstającego miejsca przekazały zarówno osoby prywatne, jak i kilka wydawnictw. Wsparcia finansowego przy tworzeniu Izby udzielił Fundusz Popierania Twórczości – Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Obszerny artykuł na temat Ludwika Jerzego Kerna, jego związku z Rożnowem i wspomnień przyjaciół na temat jego osoby znajdziesz TUTAJ.

fot. Elżbieta Bukowiec

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.