Oszuści działali metodą ,,na wnuczka”. Trafili w ręce policji

Podawali się za znajomego kogoś z rodziny i prosili o przekazanie pieniędzy. W ten sposób udało im się wyłudzić 1300 zł, a może i więcej. Teraz są już w rękach limanowskich policjantów.

– 15 sierpnia godzinach popołudniowych, 84-letniego mieszkańca Limanowej odwiedziła kobieta, która powołując się na kontakty z jego rodziną, prosiła o przekazanie pieniędzy dla jego krewnego, który musi uregulować rachunki na stacji paliw. Oszustka była bardzo przekonująca, wymieniła imiona osób, dla których potrzebuje pieniędzy, więc 84-latek przekazał jej 300 złotych – relacjonują funkcjonariusze z KPP w Limanowej.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za przestępstwo. Co więcej, mundurowi dowiedzieli się, że dzień wcześniej oszuści w podobny sposób wyłudzili od pewnej kobiety 1000 zł.

Cała trójka usłyszała zarzut popełnienia dwóch oszustw i wyłudzenia w sumie 1300 zł. Funkcjonariusze przypuszczają jednak, że przestępstw w jej wykonaniu mogło być więcej. Każdy oszukany w podobny sposób powinien zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

39-letnia mieszkanka Grudziądza, była poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu za podobne przestępstwa – trafiła do policyjnego aresztu. Wobec dwóch mężczyzn w wieku 35 i 32 lata – mieszkańcy powiatu limanowskiego, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru i poręczenia majątkowego – informują policjanci.

Pamiętajmy, by nigdy bez upewnienia się nie wydawać pieniędzy osobom, których nie znamy. Sprawdźmy informacje, które podaje taka osoba, na przykład poprzez skontaktowanie się danym członkiem rodziny.

fot. KPP w Limanowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.