Ostrzymy łyżwy! Ślizgawki w Muszynie i Chełmcu już gotowe. Sądecka będzie gotowa na święta

Ostrzymy łyżwy! Ślizgawki w Muszynie i Chełmcu już gotowe. Sądecka będzie gotowa na święta

Pora ostrzyć łyżwy. Już otwarte są lodowiska w Muszynie na Zapopradziu oraz w podsądeckim Chełmcu. Lada dzień rozpocznie się montaż ślizgawki na Starej Sandecji w Nowym Sączu. Mimo epidemii można się ślizgać – oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Ślizgawka pod chmurką na Starej Sandecji będzie prawdopodobnie gotowa przed Świętami Bożego Narodzenia. Tej przy ul. Nadbrzeżnej w tym roku nie będzie. Na pocieszenie mamy jednak dobre wieści: W 2021 roku jest szansa, że w tym właśnie miejscu powstanie lodowisko kryte. Wydatek w kwocie 4 037 135 – właśnie na ten cel zaplanowano w przyszłorocznym budżecie miasta.

Kryte lodowisko o orientacyjnych wymiarach płyty 20 x 40 m ma mieć nawierzchnię polipropylenową, umożliwiającą przekształcenie go poza sezonem zimowym w halę do tenisa albo siatkówki.

Niecierpliwi sądeczanie mogą pojechać z łyżwami na małą wycieczkę – do „sąsiadów”, którzy już mogą się ślizgać. Od 30 listopada działa sztuczne lodowisko w Chełmcu. Czynne jest codziennie od godz. 9 do 21.

Na lodową rekreację zaprasza też Muszyna O poniedziałku do piątku można ślizgać się w godzinach od 15.15. do 19.45 W sobotę i niedzielę – od 10.15 do 19.45  Całodzienne otwarcie lodowiska w tygodniu zostanie przywrócone na okres świąt, ferii i po ewentualnym powrocie dzieci i młodzieży do szkół.

zdjęcie Artur Królikowski, Muszyna w Necie