Ostatnie pożegnanie śp. Kazimierza Pazgana odbędzie się w Kamionce Wielkiej

Ostatnie pożegnanie śp. Kazimierza Pazgana odbędzie się w najbliższą środę (26 czerwca). O godzinie 13.15 do Kościoła Parafialnego w Kamionce Wielkiej zostanie wprowadzona urna z prochami zmarłego. Msza Św. żałobna rozpocznie się o godz. 14. Po niej urna z prochami śp. Kazimierza Pazgana złożona zostanie w rodzinnym grobowcu. 

wsb3

Jak już informowaliśmy, w nocy 22 czerwca w klinice kardiochirurgii w Zabrzu zmarł Kazimierz Pazgan, honorowy obywatel Nowego Sącza, twórca firmy Konspol, jeden z najbogatszych Polaków.  Przetrwał kilka zawałów serca i udar. Przez wiele lat zmagał się z chorobą kariologiczną.

Urodził się w 1948 roku w Kamionce Wielkiej. Studiował resocjalizację. W młodości pracował jako wychowawca w zakładzie poprawczym i dorabiał, jako trębacz na weselach. W latach 70. prowadził kwiaciarnię w Świdnicy. Następnie założył fermę kurczaków, która dała początek grupie Konspol, największemu w Polsce producentowi przetworów z drobiu. W 2013 r., znalazł się na 71 miejscu Listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost".  22 kwietnia 2014 r., Rada Miejska Nowego Sącza podjęła uchwałę o przyznaniu Kazimierzowi Pazganowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza. 28 grudnia 2018 r. grupa Konspol została sprzedana amerykańskiemu koncernowi Cargill.

W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność stworzyć specjalny dodatek ,,Dobrego Tygodnika Sądeckiego" z okazji 70-tych urodzin Kazimierza Pazgana. Poniżej archiwalna gazeta do bezpłatnego pobrania.

Fot. arch. DTS/
arch. rodzinne Kazimierza Pazgdana

 

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.