Ostatnie pożegnanie senatora Stanisława Koguta

Ostatnie pożegnanie senatora Stanisława Koguta

Dziś o godz. 13. w Stróżach rozpoczęło się ostatnie pożegnanie śp. Stanisława Koguta, człowieka, któremu Stróże zawdzięczają swoją metamorfozę. Dzięki dwóm dekadom działalności fundacji założonej przez zmarłego, zwyczajna wioska stała się prężnie działającym centrum pomocy ludziom chorym i niepełnosprawnym, zaś sama fundacja jest jednym z najważniejszych pracodawców w okolicy zatrudniającym załogę Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego im. Ojca Pio, Hospicjum im. Chrystusa Króla, przedszkola integracyjnego…

Społecznik, polityk, były senator Stanisław Kogut zmarł 18 października w gorlickim szpitalu. Jak poinformowali jego bliscy – przyczyną śmierci był rozległy zawał serca. Był też zakażony koronawirusem.

”Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godzinie 13:30 w kościele parafialnym w Stróżach, po czym nastąpi odprowadzenie drogiego nam ciała na miejscowy cmentarz. Różaniec rozpocznie się w kościele o godz. 13.” – informuje syn senatora Grzegorz Kogut.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną do kościoła na ostatnie pożegnanie zmarłego będzie mogło wejść tylko sto osób.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby miejsca wewnątrz kościoła pozostawić rodzinie. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w Mszy Świętej na placu. Ponadto dostępna będzie transmisja na stronie parafii Stróże. Wszystkich prosimy o ograniczenie kondolencji oraz przestrzeganie obowiązujących obostrzeń” – proszą bliscy.

Aktualizacja TUTAJ.

Transmisję z nabożeństwa żałobnego będzie można śledzić TUTAJ.
(kliknij dwa razy)

Przeczytaj:

Share on twitter
Share on facebook