Świniarsko. Ostatnie pożegnanie Józefa Leśniaka

Świniarsko. Ostatnie pożegnanie Józefa Leśniaka

Pogrzeb Józefa Leśniaka

W podsądeckim Świniarsku i pobliskim Podrzeczu trwają uroczystości pogrzebowe śp. Józefa Leśniaka – Wicewojewody Małopolskiego, który zmarł w środę, 4 maja w wieku 54 lat.

 Bierze w nich udział między innymi premier Mateusz Morawiecki.

  Kiedy odchodzi człowiek tak pełen życia, wszystko się w nas buntuje. Wszystko się we mnie buntuje. Tyle było przed nim planów, tyle nadziei, tyle pracy – mówił premier podczas uroczystości. – Józef żył pełnią życia i wiedział doskonale, że czas jest krótki więc wykorzystywał wszystkie swoje siły dla dobra ojczyzny. Wiedział też, że żyć pełnią to szukać prawdy i dobra. Swoim życiem potwierdzał prawdę, że dobro i miłość to jedyne wartości, które pomnażamy poprzez dzielenie się nimi z innymi. On to dobro rozsiewał bardzo, bardzo szeroko…

Na pogrzeb Józefa Leśniaka przyjechali m.in. Wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, Wicemarszałek Senatu Marek Pęk, liczna delegacja parlamentarzystów, ministerstw, władz wojewódzkich i najważniejszych urzędów w Małopolsce, władz i samorządów miast i gmin (nie tylko z Sądecczyzny) oraz służb mundurowych. Podczas uroczystości w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świniarsku premier Morawiecki złożył na ręce żony zmarłego – Jolanty Leśniak –  przyznany Józefowi Leśniakowi pośmiertnie Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Decyzję  w tej sprawie podjął prezydent RP Andrzej Duda uzasadniając ją „wybitnymi zasługami w podejmowanej z pożytkiem  dla kraju działalności państwowej publicznej i społecznej”.

Mszę świętą żałobną odprawił biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej Stanisław Salaterski.

zdjęcia dts24; (ik)

 

Czytaj też:

Wicewojewoda Józef Leśniak przegrał z chorobą

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.