Nowy Sącz: druhowie z Biegonic ratują życie już od 127 lat

Już od ponad wieku Ochotnicza Straż Pożarna z Biegonic pełni służbę dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Bez względu na pogodę i porę roku druhowie zawsze stoją na straży naszego zdrowia, życia i bezpieczeństwa. Wczoraj świętowali jubileusz.

– Maj jest okazją do przypomnienia sobie, mieszkańcom Biegonic, i wszystkim, którzy sympatyzują ze strażą pożarną, że jednak ktoś nad nami czuwa – powiedział Marian Wolak, prezes biegonickiej OSP – Życzymy sobie, żeby było tyle przyjazdów, ile wyjazdów, żebyśmy mogli spełniać swoją misję, do której jesteśmy powołani. I trzeba podkreślić, że sami chcemy to robić, chcemy działać na rzecz drugiego człowieka, któremu dzieje się coś złego.

Niedzielna uroczystość, na której pojawili się zarówno nestorzy OSP, jak i najmłodsi adepci pożarnictwa, stanowiła znakomitą okazję do wręczenia tytułu Honorowego Strażaka dwóm zasłużonym druhom: Stanisławowi Czajce i Ryszardowi Kościszowi.

W imieniu pana prezydenta Ryszarda Nowaka i własnym chciałbym z okazji strażackiego święta serdecznie pogratulować tego, co robicie dla miasta i bezpieczeństwa jego mieszkańców – mówi Marek  Nieć, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta. – Chciałbym także podziękować waszym rodzinom za to, że wasza pasja znajduje w nich akceptację. Dziękuję losowi i Opatrzności, że w Nowym Sączu są tacy ludzie jak wy.

Biegoniccy strażacy nie tylko w gaszeniu pożarów i w akcjach ratowniczych osiągają świetne wyniki. Mają też na swoim koncie sukcesy w konkursach. Zajęli trzecie miejsce (na sto trzy startujące jednostki) w powiatowym konkursie na najlepszą remizę. Równie cenne wyróżnienie zdobył jeden z druhów, Konrad Wolak. W konkursie na najlepszego strażaka roku z najlepszym wynikiem przeszedł kwalifikacje powiatowe i zakwalifikował się do szczebla wojewódzkiego.

fot. www.nowysacz.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.