Olszanka: stracili wszystko w jednej sekundzie. Proszą o pomoc w odbudowie domu

Rodzina Zielonków z Olszanki, na zawsze zapamięta ten moment: w spokój zwyczajnego dnia wdarł się przeraźliwy huk, a po chwili prawie cała ściana domu zamieniła się  w ruinę. Szczątki budynku zostały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów. Dzisiaj, dwa miesiące od zdarzenia pozostał po budynku jedynie pusty plac zasypany śniegiem. Jedyne o czym rodzina marzy to odzyskać dach nad głową i znów wspólnie zasiąść przy stole.

Pomóżmy wybudować nowy dom… 

– Jedyne co zostało po naszym domu, to sterta gruzu i masa wspomnień. Po feralnym dniu drugiego grudnia w którym nasz dom został zniszczony przez wybuch gazu, wiedzieliśmy że nadejdzie jeszcze jeden, równie ciężki dzień – ten w którym będziemy patrzeć jak wszystko, co nazywaliśmy domem obróci się w kupkę pustaków. Ciężko opisać to, co teraz czujemy. Tę pustkę w sercu ciężko będzie zapełnić. Mamy ogromny problem – brak dachu nad głową. Dlatego prosimy o pomoc i zbieramy pieniądze na odbudowę domu – apeluje Grażyna Zielonka.

Obecnie tylko dwie osoby z siedmiu mają mieszkanie zastępcze. Rodzina musiała się rozdzielić. Dzięki pomocy mieszkańców wsi rodzice pani Grażyny mogli zamieszkać w budynku gospodarczym, który przystosowano dla nich. Dziewczyna zamieszkała u narzeczonego, jej brat z rodziną przeprowadził się do teściów, drugi brat mieszka za granicą. W akcję pomocy zaangażowali się mieszkańcy Olszanki, gminy, strażacy, przedsiębiorcy i wielu innych. Zebrano już także część kwoty na budowę nowego domu, jednak to wciąż kropla w morzu potrzeb.

-Najważniejsze jest wybudować nowy dom, aby wszyscy mogli mieszkać znowu razem. Na wiosnę planujemy rozpocząć budowę. Ale do tego potrzebujemy funduszy. Nie mamy nic, więc każda cegła czy klej są nam potrzebne. Więc jeśli ktoś mógłby się podzielić materiałami budowlanymi, będziemy bardzo wdzięczni.  Dom będziemy budować od zera – dodaje dziewczyna.

Jak pomóc rodzinie i spełnić ich marzenie o nowym domu?

Wystarczy przekazać 1% podatku na odbudowę domu rodziny Zielonków. Jak to zrobić? Wypełniając PIT -11 w punkcie dotyczącym przekazania procenta na dowolny cel wystarczy wpisać KRS 0000211791, a w informacjach uzupełniających, w celu szczegółowym dopisać: „Dla rodziny Zielonków”. Konto: 71 1020 4955 0000 7302 0097 4683. 

Bardzo Was proszę o przekazanie 1%. Dla Was to minuta, dla mnie o krok bliżej do odzyskania domu  apeluje Grażyna Zielonka.

Można również wpłacić dowolną kwotę na konto: 44 8805 0009 0000 3421 2000 0010 Ochotnicza Straż Pożarna, Olszanka 33-386 Podegrodzie.

Nie zostawiajmy rodziny samej sobie! Pomóżmy im, bo może i my kiedyś będziemy potrzebowali wsparcia. 

Fot. PSP Nowy Sącz/
Grażyna Zielonka/

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.