Nowy Sącz, ul. Pieczkowskiego: zderzenie dwóch samochodów ciężarowych

Wczoraj na ulicy Pieczkowskiego w Nowym Sączu zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby usunąć urwaną burtę naczepy i odblokować ruch drogowy.

Jak się okazało, jeden z samochodów ciężarowych najechał na tył naczepy drugiego pojazdu.

Strażacy informują, że “w wyniku tego zdarzenia doszło do zerwania i przesunięcia skrzyni ładunkowej, uszkodzenia naczepy oraz znacznego zniszczenia samochodu ciężarowego”.

Kierowcy nie odnieśli widocznych obrażeń, jednak jeden z nich uskarżał się na ogólne złe samopoczucie. Mężczyzna został przebadany przez załogę karetki pogotowia ratunkowego.

Z jednego z uszkodzonych samochodów wyciekł płyn eksploatacyjny, który został później zneutralizowany przez strażaków. Na miejsce zadysponowany został też ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu.

“Strażacy prawidłowo ustawili przesuniętą skrzynię ładunkową z towarem na ramie pojazdu oraz przemieszczono pojazd na pas wyłączony z ruchu przy użyciu wciągarki. Usunięto urwaną burtę naczepy pojazdu ciężarowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych w celu udrożnienia ruchu” – informują sądeccy druhowie.

Policjanci badali przyczyny zdarzenia.

fot. PSP Nowy Sącz

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.