Olszana, Muszyna: rozbite auta, ranni ludzie

11 marca około godziny 7.38 strażaków wezwano do miejscowości Olszana, gdzie doszło do zderzenia czołowo bocznego dwóch aut osobowych. Jeden z samochodów tkwił w rowie przewrócony na bok. Wewnątrz pojazdu znajdował  się uwięziony mężczyzna.

Aby móc uwolnić człowieka, strażacy usunęli  przednią szybę samochodu. Poszkodowanego ewakuowano na deskę ortopedyczną. Ratownicy  Pogotowia Ratunkowego  przewieźli mężczyznę do szpitala. Akcja trwała 1.5 godziny.

Przyczyną wypadku było prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa. Kierowca Renault Laguna wyjeżdżając z posesji nie zdążył przed jadącym drogą Fiatem Punto. Do szpitala odwieziono kierowcę Fiata.

Dzień wcześniej – wieczorem zastępy strażaków z Krynicy Zdroju i Muszyny pospieszyły na muszyńską ulicę Zazamcze, gdzie  na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych. Samochodami podróżowały cztery osoby. Jedna z nich – nastoletnia dziewczyna uległa potłuczeniu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz  udzielono pomocy przedmedycznej poszkodowanej. Praca strażaków na miejscu zdarzenia trwała trzy godziny.

Wstępnie ustalono, że kierujący Fiatem mężczyzna chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu zaprzęgowego zjechał na sąsiedni pas jezdni i uderzył w prawidłowo jadące Renault.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.