Grażyna Kazana Węglowska i Barbara Jasiuczenia – sądeckie anioły medycyny

Grażyna Kazana – Węglowska oraz Barbara Jasiuczenia to dwie sądeczanki, które zostały nominowane do prestiżowego tytułu: Anioły Farmacji i Medycyny przyznawanej corocznie przez samych pacjentów. Obie panie znalazły się w gronie 100 lekarzy i 100 farmaceutów z całej Polski mających szansę na to wyróżnienie.

– Tegoroczna, piąta już edycja nagrody ma rekordowy charakter – mówi Anna Twardowska z Fundacji Anioły Farmacji i Medycyny. – Od maja do listopada 2016 roku pacjenci oddali aż 140 tys. głosów. Ta skala pokazuje, że społeczeństwo nie jest bierne. Potrafi docenić zaangażowanie w pracę i zwyczajną, „ludzką twarz” służby zdrowia.

Procedura przyznawania nagrody jest trzystopniowa: w pierwszym etapie kandydatów do nagrody zgłaszają pacjenci z całego kraju. W drugim I etapie fundacja wybiera 200 nominowanych (100 farmaceutów i 100 lekarzy), którzy otrzymali najwięcej zgłoszeń pacjentów, zaś w trzecim – Kapituła Honorowa Nagrody której przewodniczy prezes honorowy Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy -Wojciechowski, wyłania 20 laureatów – 10 farmaceutów i 10 lekarzy. Kapituła podejmuje decyzję uwzględniając liczbę nominacji uzyskanych przez kandydatów, oceniając prace napisane przez nich na wskazany przez Kapitułę temat, opinię, jaką cieszą się w środowisku lekarzy i farmaceutów oraz liczbę nominacji w latach ubiegłych.

Nazwiska laureatów zostaną oficjalnie ogłoszone 20 marca podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Fundacja przyznaje także Statuetki Aniołów Honorowych, a otrzymują je osoby, które wyróżniają się wyjątkową i niestrudzoną działalnością na rzecz zdrowia.

Grażyna Kazana – Węglowska to lekarz rodzinny, internistka pracująca na co dzień w przychodni Antidotum w Nowym Sączu, natomiast Barbara Jasiuczenia pracuje w Aptece na Gorzkowie.

fot.organizatorzy

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.