70-lecie Kolejarza Stróże. Senator Kogut wręczał koszulki z autografem Lewandowskiego

70-lecie Kolejarza Stróże. Senator Kogut wręczał koszulki z autografem Lewandowskiego

W sobotnie przedpołudnie na stadionie w Stróżach rozpoczął się specjalny turniej. Cztery ekipy oldboyów mierzyły się ze sobą w ramach obchodów 70 rocznicy powstania Kolejarza Stróże. Po kilku godzinach zmagań ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Sandecji Nowy Sącz.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody na trybunach obiektu klubu ze Stróż pojawiło się kilkudziesięciu sympatyków futbolu chcących uczcić kolejny, okrągły już rok istnienia ekipy z przeszłością w 1 Lidze. Tym razem na placu gry nie pojawili się piłkarze znani z tegorocznych zmagań w rozgrywkach ligowych, a zawodnicy, którzy swoją sportową karierę mogą teraz wyłącznie powspominać z masy historii. Jedną z najgłośniejszych gwiazd był najlepszy strzelec Sandecji Nowy Sącz w XXI wieku, Arkadiusz Aleksander. Imprezę oficjalnie otworzyła Urszula Nowogórska z Polskiego Stronnictwa Ludowego: Gratuluję Klubowi wspaniałego jubileuszu. Życzę ludzkiej życzliwości, awansu sportowego i tego, żebyście mieli wielu Aniołów Stróżów, jeden z nich ma na nazwisko Kogut. Życzę też zdrowia i pomyślności; godnie reprezentujcie klub poza powiatem. Drodzy piłkarze, życzę Wam wspaniałej zabawy, żadnych kontuzji i jak najwięcej pozytywnych chwil.

Wszystkie spotkania były rozgrywane po 25 minut na tzw. „Małym polu”, czyli boisku o wymiarach połowy pełnowymiarowego placu piłkarskiego. Mimo, że padał deszcz, a temperatura była typowa dla października, to zawodnicy nie oszczędzali się i walczyli o każdą piłkę, jak za swoich najlepszych czasów. Zgromadzeni na trybunach mogli oglądać też piękne gole – masa strzałów z woleja, lobowanie bramkarzy i inne ciekawe zagrania wzbudzały zachwyt.

Po trzech godzinach zmagań sportowych przyszedł czas na wręczenie nagród najlepszym, oraz najważniejszą część obchodów, jaką bez wątpienia było wyróżnienie najważniejszych osób w całej, 70-letniej historii Kolejarza. W tym momencie programu udział wzięli Senator Stanisław Kogut, a także posłowie Andrzej Czerwiński (PO) i Elżbieta Zielińska (PiS), prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, burmistrz Gorlic, Rafał Kukla, burmistrz Grybowa, Paweł Fyda, wójt gminy Grybów, Jacek Migacz, kandydat na Posła na Sejm, Jakub Bocheński (Lewica), oraz wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Lach.

Oprócz tego, goście otrzymali koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego z rąk Senatora Koguta i władz klubu. Dla Burmistrza Kukli powód dla wręczenia prezentu był podwójny, ponieważ tego samego dnia świętował swoje kolejne urodziny. Indywidualne nagrody za działalność dla Kolejarza otrzymali: Stanisław Kogut, Marian Kogut, Wiesław Rębilas, Marcin Zięba, Marcin Niepsuj, Edward Papciak i Bolesław Dywan. Pamiątki od PZPN i MZPN odebrali prezes Klubu, Robert Święs, a także Senator ze Stróż.

Dziś trzeba wspomnieć i nie zapomnieć o tym, co zrobili Władysław Basiaga, dr Święs, Andrzej Sielski i inni, którzy szczycą się byciem założycielami tego klubu. Serdecznie dziękuję w imieniu oznaczonych Panu Januszowi Kasztelewiczowi, organizatorom turnieju i obchodów, a także posłom przybyłym na uroczystości. Obecnie wszyscy mówią o Sandecji, a przecież 60% zawodników grało kiedyś grało u nas, m.in. bracia Basta, Marek Kozioł, Adrian Danek i Dawid Szufryn. Dziękuję Grzegorzowi [Kogutowi – przyp. red.] za 4 miesiące przygotowań, którymi wszyscy się zajmowali, by obchody się udały –  przyznał Stanisław Kogut.

Wyniki spotkań turnieju oldboyów:

Kolejarz Stróże – Grybovia Grybów 1-0

Sandecja Nowy Sącz – Glinik Gorlice 6-4

Kolejarz Stróże – Sandecja Nowy Sącz 1-4

Glinik Gorlice – Grybovia Grybów 3-1

Sandecja Nowy Sącz – Grybovia Grybów 2-0

Kolejarz Stróże – Glinik Gorlice 2-3

Klasyfikacja końcowa:

Lp. Zespół                        Punkty      Bramki

1. Sandecja Nowy Sącz   9                 12-5

2. Glinik Gorlice              6                 10-8

3. Kolejarz Stróże            3                 4-7

4. Grybovia Grybów       0                 1-6

FOTORELACJA PONIŻEJ 

Kolejarz Stróże miał swoje święto [Zobacz zdjęcia]

 

Fot. M.K. Remigiusz Szurek

Reklama