Okładka Tomasza Bocheńskiego z drugą nagrodą Best of Print News Design. Wkrótce wystawa jego grafik

Okładka Tomasza Bocheńskiego z drugą nagrodą Best of Print News Design. Wkrótce wystawa jego grafik

Sądeczanin Tomasz Bocheński, laureat rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej, po raz kolejny został doceniony w konkursie Best of Print News Design. Jego „minimalistyczna i błyskotliwa, a równocześnie bardzo oryginalna” – jak podkreśliła kapituła 42. edycji konkursu – okładka „Dziennika Zachodniego” (Polska Press) z 9 listopada 2020r., zdobyła drugą nagrodę w kategorii Design. Niebawem wszystkie nagrodzone prace będzie można obejrzeć na wystawie w MCK Sokół w Nowym Sączu.

Tomasz Bocheński

Nagrodzona okładka, nawiązująca do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, nie jest jedyną, za którą Bocheński zdobył uznanie. Kapituła doceniła go również nagrodą Award of Excellence za okładkę „Dziennika Zachodniego”, odnoszącą się do sukcesu tenisistki Igi Świątek w Paryżu. Dodatkowo dyrektor artystyczny Polska Press otrzymał nagrodę Award of Excellence w kategorii „portfolio indywidualne”.

Konkurs organizuje amerykańska Society for News Design, zrzeszająca przede wszystkim osoby zajmujące się projektowaniem graficznym w mediach zarówno papierowych, jak i cyfrowych. Tomasz Bocheński jest jedynym Polakiem nagrodzonym w tej edycji konkursu.

11 czerwca br. w Galerii Sztuki SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy Tomasza Bocheńskiego „Title”, prezentującej jego 50 projektów grafiki prasowej. Będzie czynna od 21 maja do 27 czerwca w godzinach od 11 do 20.
***
Tomasz Bocheński (laureat II edycji GLG) sądeczanin, grafik, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy. Bocheński kreuje i współtworzy projekty graficzne gazet, projekty prasowe, książek i inne projekty graficzne już od ponad 17 lat. Pracę zaczynał w „Gazecie Krakowskiej”, następnie przeszedł do „Dziennika Polskiego”, gdzie od 2007 roku był dyrektorem artystycznym. W 2013 roku awansował na dyrektora artystycznego Polska Press Grupy. Więcej o nim tu.

 

Reklama