Ogromny sukces! Są miliony na ścieżkę w chmurach ze szklaną podłogą

Dobra wiadomość dla Sądecczyzny, a przede wszystkim dla Starego Sącza. Urząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 988 394, 16 euro, czyli około 4 220 443 zł na niezwykłą ścieżkę w koronach drzew, która powstanie na Miejskiej Górze. To stanowi 85% środków potrzebnych na całą inwestycję. Wkład własny wyniesie 633 tysiące. 

wsb3

Ścieżka będzie się różniła od tej istniejącej po stronie słowackiej, czy tej, która powstała w Krynicy-Zdroju.

– Zacznie się na szczycie Miejskiej Góry w poziomie gruntu i wyposażona będzie w hamaki, mostki, fragment szklanej podłogi tuż przed zakończeniem z niewielkim pomostem z widokiem na Stary Sącz, wyniesionym 18 metrów nad poziom gruntu.  Będzie miała długość 218 metrów – wyjaśnia wiceburmistrz Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

Stary Sącz na decyzję o przydzieleniu pieniędzy czekał dość długo, gdyż trwały rozmowy między ministerstwem Polski i Słowacji. Zastanawiano się, czy zwiększyć pulę dofinansowania i ile projektów uda się zrealizować za nie.

– To wspólny projekt Starego Sącza i Lewoczy współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interrreg V-A Polska Słowacja 2014 – 2020 – tłumaczy zastępca burmistrza Starego Sącza.

Levoča, czyli miasto partnerskie, na rzecz wspólnego transgranicznego projektu, zagospodaruje turystycznie stawy w Lewockiej Dolinie.

Źródło fot: UG Stary Sącz

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]