Odwiedziła go policja. W domu miał arsenał broni

W domu jednego z mieszkańców gminy Dobra (powiat limanowski) policjanci znaleźli spory arsenał broni. Funkcjonariusze z Tymbarku trafili tam w ramach śledztwa powierzonego przez Prokuraturę Rejonową w Limanowej.

Renault2

29-latek posiadał zezwolenie na tak zwaną broń kolekcjonerską, ale tylko na jedną sztukę. Natomiast mundurowi odkryli u niego amunicję oraz 8 sztuk różnego rodzaju broni, którą mężczyzna posiadał nielegalnie.

- Znaleziono m.in. broń długą czterolufową, karabinek automatyczny, broń pneumatyczną, broń krótką wraz z magazynkiem oraz z tuleją wyrzutni rac oraz broń krótką palną – rewolwer. 29-latek przechowywał również ponad 300 sztuk amunicji gazowej, 80 sztuk amunicji ostrej i 250 sztuk amunicji hukowej - informują policjanci.

Funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziska. Mężczyzna nie był do tej pory karany, a za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Limanowej

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.