Odszedł Jan Gancarczyk. Przez ponad 50 lat kształcił młodzież

Odszedł Jan Gancarczyk. Przez ponad 50 lat kształcił młodzież

Jan Gancarczyk, nauczyciel, Limanowa

Mieszkańcy Limanowszczyzny pożegnali nauczyciela Jana Gancarczyka. Przez 47 lat uczył geografii, chemii, przysposobienia do życia w rodzinie i bhp w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Zmarł w wieku 76 lat.

Jan Gancarczyk urodził się 22.04.1946 r oku w Słopnicach. W 1969 roku rozpoczął pracę w Liceum Ekonomicznym w Limanowej jako nauczyciel geografii i chemii. Później pracował w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej 47 lat, nauczając geografii, chemii, przysposobienia do życia w rodzinie i bhp.

,,W 2008 r. przeszedł na emeryturę, nadal pracując w naszej szkole do 31 sierpnia 2017 r. Przez wiele lat pełnił funkcję społecznego inspektora nadzoru w Zespole Szkól Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej. Był znanym i cenionym nauczycielem. Zarażał swoim uśmiechem, optymizmem, poczuciem humoru” – wspominają w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie szkoły jej przedstawiciele.

Zasłużony nauczyciel został wielokrotnie wyróżniony za swoją sumienną pracę, otrzymał między innymi: nagrody Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty oraz Srebrny Krzyż Zasługi i Medal 100–lecia Ruchu Robotniczego.

,,Żegnamy naszego Kolegę, oddanego pedagoga i wychowawcę wielu pokoleń młodzieży. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna składają najbliższej rodzinie wyrazy głębokiego współczucia” -napisali w mediach społecznościowych współpracownicy.

Msza święta pogrzebowa odbyła się 6 lipca o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Sowlinach.

Czytaj także: Nowy Sącz. Rowerzysta wjechał w otwarte drzwi samochodu

Fot. Źródło: Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.