Odnowiono nieczynne przystanki kolejowe. Czy pojawią się na nich pociągi?

Odnowiono nieczynne przystanki kolejowe. Czy pojawią się na nich pociągi?

Na przystankach kolejowych Nowy Sącz – Miasto, Nowy Sącz – Chełmiec oraz Marcinkowice pojawiły nowe ławki i kosze. Odnowiono także elewację budynku stacji Nowy Sącz – Miasto. Są również nowe gabloty na rozkłady jazdy. Czy to znaczy, że pojadą tamtędy pociągi?

– W wakacyjne niedziele będzie kursował pociąg turystyczny z Nowego Sącza do Chabówki. Czy oprócz niego pojawią się także obiecywane pociągi do Marcinkowic lub Chełmca? – zastanawia się Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, główny organizator turystycznych przejazdów pociągiem retro.

Czy na torach na trasie Nowy Sącz – Marcinkowice pojawią się pociągi – na razie nie wiadomo. Jednak gdyby tak się stało, infrastruktura będzie przygotowana.

– Rozmowy dotyczące uruchomienia połączeń wiąż są prowadzone. W każdej chwili może się okazać, że wójt gminy Chełmiec porozumie się z prezydentem Nowego Sącza. Gdy tak się stanie i pociąg pojedzie, będziemy na to przygotowani – mówi Andrzej Oleksy dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Nowym Sączu.

– Zakład Linii  Kolejowych w Nowym Sączu odpowiada za utrzymanie budynków i linii. Jesteśmy odpowiedzialni za poprawę estetyki. Przygotowujemy się na ewentualne uruchomienie pociągów – dodaje Oleksy.

Potwierdza to Dorota Szalacha, z Zespołu Prasowego PKP PLK.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jako zarządca infrastruktury są gotowe do uruchomienia połączeń na trasie Nowy Sącz Miasto – Marcinkowice. Linia kolejowa pozwala na realizację przewozów i uruchamianie dodatkowych połączeń. Prowadzimy prace przygotowawcze na przystankach Nowy Sącz Miasto oraz Chełmiec  w ramach bieżącego utrzymania linii kolejowej oraz estetyzacji. Jest szansa na uruchomienie połączeń, ale o tym zdecydują przewoźnicy i organizatorzy kolejowych przewozów pasażerskich – zauważa Dorota Szalacha.

Czytaj także:

Nowy Sącz – Chełmiec: chcą przetestować szynobus

Dworce w Dolinie Popradu odzyskają świetność

Fot. Łukasz Wideł.