Od soboty nowe żółte i czerwone strefy – niestety, także w naszym regionie

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę nowych żółtych i czerwonych stref, a także obszarów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami. Niestety, nie ma dobrych wieści dla subregionu sądeckiego…

Od przyszłej soboty (3 października) powiat limanowski „awansuje” z żółtej do czerwonej strefy. Natomiast na Sądecczyznę (zarówno powiat nowosądecki, jak i miasto Nowy Sącz) po trzech tygodniach przerwy znów nałożono dodatkowe obostrzenia – znajdą się w strefie żółtej.

Na liście obszarów objętych strefą czerwoną znalazły się powiaty: aleksandrowski, żniński, łęczyński, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański, otwocki, głubczycki, białostocki, kartuski, kłobucki, działdowski, gostyński, krotoszyński i międzychodzki oraz miasto Sopot.

„Żółte” będą następujące powiaty: trzebnicki, janowski, bełchatowski, piotrkowski, wieluński, nowosądecki, suski, wadowicki, przasnyski, żyrardowski, brzeski, oleski, dębicki, mielecki, wysokomazowiecki, bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, pucki, słupski, wejherowski, kielecki, bartoszycki, iławski, nidzicki, ostrowski i wolsztyński oraz miasta: Nowy Sącz, Rzeszów, Gdańsk, Gdynia, Kielce i Szczecin.

Wśród regionów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami wyróżniono miasta: Włocławek, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Warszawa, Suwałki, Słupsk i Mysłowice, a także powiaty: lubański, lipnowski, włodawski, łowicki, krakowski, garwoliński, makowski, zambrowski, nowomiejski i pleszewski.

Aktualne ograniczenia, obowiązujące w żółtych i czerwonych strefach, można znaleźć na specjalnej rządowej stronie internetowej, dotyczącej koronawirusa (TUTAJ).

fot. fragment mapy, opublikowanej na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze


KORONAWIRUS RAPORT – 1 października. Sporo nowych zakażeń w subregionie sądeckim

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.