Nowy Sącz/Kamionka Wielka: wkrótce koniec drogowego koszmaru. Most tymczasowy pod koniec miesiąca

Nowy Sącz/Kamionka Wielka: wkrótce koniec drogowego koszmaru. Most tymczasowy pod koniec miesiąca

Termin budowy mostu tymczasowego, prowadzącego z Nowego Sącza w stronę Kamionki Wielkiej, nie jest zagrożony. Przeprawa ma być gotowa do końca października – zapowiedział prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Dzisiaj władze miasta podpisały umowę z dowódcą 3 Batalionu Inżynieryjnego ppłk Radosławem Podolskim na transport i montaż mostu tymczasowego na rzece Kamienica.

Sądecka firma Budownictwo Komunikacyjne, należąca do Walentego Kuśnierza, wykonała już przyczółki i podpory. Teraz na plac budowy wkroczy wojsko. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, most będzie gotowy do końca października. Przeprawa tymczasowa będzie miała dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 30 ton.

Przypomnijmy, pod koniec listopada ubiegłego roku doszło do uszkodzenia dźwigarów przęsła mostu nad Kamienicą przy ul. Kamiennej, który finalnie wzmocniono i przywrócono przez niego ruch autobusowy. Niespełna osiem miesięcy później (22 czerwca) zaszła konieczność zamknięcia przeprawy. Po ulewnych opadach deszczu, rzeka Kamienica przybrała na sile istniało ryzyko, że uszkodzony wcześniej most, może stanowić zagrożenie dla pojazdów. Od tej pory samochody poruszały się objazdami. Nie tylko mieszkańcy Kamionki Wielkiej i Nowego Sącza, ale także gminy Grybów z niecierpliwością oczekiwali rozwiązania, które ułatwi im życie.

W sierpniu br. nowosądeccy radni zdecydowali, że na budowę mostu tymczasowego miasto przeznaczy 1,2 mln złotych, z czego 250 tysięcy na przygotowanie dokumentacji. Również wójt Kamionki Wielkiej Andrzej Stanek wsparł inwestycję w kwocie 200 tys. zł. Most tymczasowy posłuży zapewne minimum do 2021 roku, czyli do wybudowania nowej przeprawy przez Kamienicę.

Fot. arch. przedstawiające uszkodzenia starego mostu.
NS/ Jerzy Cebula/ Urząd Miasta Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.