Tęgoborze: mieszkańcy wymyślili nazwy dla ulic. Będą ulice świętych, śliwkowa i sądecka

Od 1 stycznia 2018 roku ulice w Tęgoborzu będą miały nazwy. Tak podczas ostatniej sesji postanowili radni Gminy Łososina Dolna. 

Renault2

- Od nowego roku będą obowiązywały na terenie wsi Tęgoborze nowe numery domów, które będą przyporządkowane do poszczególnych nazw ulic. Pod koniec listopada każdy właściciel nieruchomości gruntowej bądź budynku mieszkalnego otrzyma zawiadomienie o nadaniu nowego numeru i nazwy ulicy - tłumaczy wójt Gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka.

Wójt obiecuje, że w ciągu dwóch tygodni do publicznej wiadomości mieszkańców zostanie udostępniona na stronie internetowej Gminy mapa z przyporządkowanymi numerami do poszczególnych nieruchomości.

Nazwy ulic zaproponowali mieszkańcy. Zgodnie z ich wolą w miejscowości będą ulice św. Justa, św. Świerada, św. Krzysztofa, św. Floriana, a także Miodowa, Śliwkowa, Jaśminowa, Sądecka.

W związku z pojawieniem się ulic we wsi, mieszkańcy będą musieli wymienić wszystkie dokumenty.

Fot. UG Łososina Dolna. 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.