Od 3 listopada szynobus pojedzie również w soboty. Znamy rozkład jazdy

Jak już informowaliśmy, od 3 listopada ,,szynobus” na trasie Nowy Sącz – Miasto – Chełmiec – Krakowska będzie kursował również w soboty. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne opublikowało dziś nowy rozkład jazdy.

wsb3

Uruchomienie darmowego środka lokomocji w związku z zamknięciem Mostu Heleńskiego, spotkało się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Sącza oraz Chełmca. Codziennie z ,,szynobusu” korzysta około 10-12 tysięcy osób.

Od początku wielu mieszkańców zgłaszało zapotrzebowanie na kursy w weekend, a zwłaszcza w sobotę. Władze miasta w końcu przychyliły się do tego pomysłu i już w najbliższą sobotę ,,szynobus” pojawi się na torach.

Częstotliwość sobotnich przejazdów będzie zdecydowanie mniejsza niż ilość codziennych kursów. Pierwszy z nich wyruszać będzie z dworca PKP w Nowym Sączu o godzinie 6:15, ostatni z Chełmca – o 15:45.

Przypomnijmy, że MPK poinformowało dziś także o zmianach w komunikacji, jakich możemy się spodziewać w dzień Wszystkich Świętych. Pojawi się wtedy dodatkowa linia autobusowa, łącząca sądeckie cmentarze, a ,,szynobus” będzie kursował jak w dzień roboczy.

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]