Od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, wraz ze strzelaniem, wiedzą obronną i udzielaniem pierwszej pomocy – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„Od 1 września zdecydowanie zmienimy edukację dla bezpieczeństwa” – zapowiedział szef MEiN w Telewizji Republika. „Wprowadzamy elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat” – dodał Czarnek.

Jak wyjaśnił, chodzi również o „strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią„. „Po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie” – powiedział.

Minister ocenił, że dziś jest „przyzwolenie na powrót przysposobienia obronnego właśnie ze strzeleniem, z elementami wiedzy obronnej, ale także pierwszej pomocy”.

„Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa” – powiedział Czarnek.

(PAP)

Czytaj też:

Niedzielski zarekomendował zniesienie od kwietnia obowiązku noszenia maseczek i koniec kwarantanny

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.