Nowy Sącz: nielegalnie zatrudniał Ukraińców w sortowni odpadów

Pięciu obywateli Ukrainy nielegalnie pracowało w sortowni odpadów w Nowym Sączu. Pracodawca nie zatroszczył się o uregulowanie ich sytuacji prawnej i również poniesie konsekwencje.

Renault2

W ubiegły piątek funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia w sortowni odpadów. Okazało się, że kilka osób pracuje bez stosownych zezwoleń.

-  Cudzoziemcy wykonywali pracę fizyczną polegającą na sortowaniu śmieci(...). W związku z powyższym, obywatele Ukrainy otrzymali decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski w terminie 30 dni. Dodatkowo nie będą mogli ponownie wjechać do Polski oraz pozostałych państw strefy Schengen przez okres jednego roku - informuje Michał Tokarczyk z KOSG.

Przeciwko pracodawcy skierowano wniosek do sądu. Grozi mu kara grzywny od 1000 zł do 30 000 zł, zgodnie z art.120 ust. 1 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.