Obrączki ślubne z białego złota – nieoczywisty wybór w nowoczesnym stylu

Obrączki ślubne z białego złota – nieoczywisty wybór w nowoczesnym stylu

Obrączki ślubne z białego złota

Chociaż obrączki z żółtego złota stały się standardem ślubnym, coraz częściej ich miejsce zajmuje elegancka alternatywa łącząca w sobie tradycję i nowoczesność. Obrączki ślubne z białego złota, bo o nich mowa, oczarowują delikatnością i subtelnym blaskiem. Które warianty prezentują się nowocześnie i stylowo?

Obrączki z białego złota – kontrowersje

Obrączki inne niż z żółtego złota? Dla osób ceniących tradycję jest to wręcz nie do przyjęcia, ponieważ od wielu lat tradycyjnym wyborem na ceremonię ślubną było złoto o charakterystycznym żółtym odcieniu. W rzeczywistości jednak białe złoto niewiele się różni od żółtego. To pierwsze jest wytwarzane poprzez dodanie domieszki palladu lub niklu, co nadaje mu nietypowy odcień, a na koniec jest wzmacniane warstwą rodu, by uzyskać śnieżnobiałą barwę.

Kontrowersje wokół tego rodzaju biżuterii ślubnej wynikają głównie z jej podobieństwa do platyny, czyli droższego surowca. Przeciwnicy rozwiązania twierdzą, że białe złoto można łatwo pomylić ze srebrem. Na szczęście mity na ten temat powoli odchodzą w zapomnienie!

Obrączki ślubne z białego złota
Dwukolorowe obrączki ślubne z białego i żółtego złota Savicki prezentują się klasycznie, a zarazem nietuzinkowo

Obrączki ślubne z białego złota w nowoczesnym wydaniu

Białe złoto z pewnością oczaruje każdą osobę ceniącą subtelne i wyszukane dodatki. Obrączki z tego kruszcu można znaleźć nie tylko w wersji klasycznej, bowiem jubilerzy coraz częściej oferują biżuterię z białego złota z pięknymi zdobieniami. Diamentowe oczko, a może cała obrączka wysadzana diamentami? A może czarny diament? Lub szafir ozdabiający kruszec w kolorze pięknej zieleni bądź błękitu? A to tylko niektóre z możliwości. Obrączki mogą dodatkowo wyróżniać się nieregularnym kształtem, wygięciem czy być plecione.

Na popularności zyskują również obrączki, które łączą białe i żółte złoto. To połączenie to świetnie rozwiązanie dla osób które poszukują nietuzinkowych opcji i cenią nietypowe projekty. Interesująco prezentują się również obrączki o szczotkowanej powierzchni. Takie matowe obrączki pozbawione innych ozdób stanowią niebanalne połączenie tradycji z nowoczesnością, niezależnie od barwy złota.

Tradycyjnie przyjmuje się, że tym, kto płaci za obrączki ślubne, jest pan młody, ale wybór pierścieni powinien należeć do obojga przyszlych małżonków. Szlachetność kruszcu, zjawiskowe kamienie i precyzja wykonania biżuterii są wyznacznikami dobrego stylu, ale decyzja w kwestii obrączek powinna być podyktowana przede wszystkim gustem pary. Interesujące propozycje obrączek ślubnych oferuje na przykład innym sklep jubilerski Savicki.pl.

Obrączki ślubne z białego złota
Obrączki ślubne z białego złota Savicki obojga małżonków nie muszą być identyczne

Wyraz wyjątkowości: obrączki ślubne z grawerem

Obrączki ślubne to nie tylko symbol miłości, ale także materialny nośnik emocji, wspomnień i pięknych chwil. Bez względu na to, czy wybierzecie obrączki z żółtego czy białego złota, możecie w łatwy sposób podkreślić ich głębsze znaczenie. Grawerowanie cieszy się coraz większą popularnością wśród osób przygotowujących się do ślubu.

Co można wygrawerować? Najczęściej pary decydują się na uwiecznienie daty ślubu, inicjałów ukochanej osoby czy ulubionego cytatu. Rzetelne sklepy jubilerskie oferują grawerowanie również na zewnętrznej stronie obrączki. Serce, linia życia, z może odcisk palca? Decyzja należy do was!

Obrączki ślubne z białego złota to idealny wybór dla par, które szukają kompromisu pomiędzy tradycją a nowoczesnością. To biżuteria pełna elegancji i wyjątkowości.

Przeczytaj również:

W polskich szkołach chronicznie brakuje psychologów. Jak sytuacja wygląda na Sądecczyźnie?

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama