O. Szustak o sztuce przetrwania na „Rodzinnym polu minowym”

O. Szustak o sztuce przetrwania na „Rodzinnym polu minowym”

Co musi się wydarzyć w rodzinie i małżeństwie, by działały tak, jak genialnie wymyślił to Pan Bóg? Jak to robić, żeby nikogo nie krzywdzić? Jak w praktyce nauczyć się przebaczać, budować miłość oraz brać odpowiedzialność za siebie nawzajem?

Jedno z najbardziej niebezpiecznych pól minowych w życiu to twór, który nazywamy rodziną. Na każdym kroku w relacjach na tym polu trafić można na niebezpieczną minę, która grozi wybuchem, konfliktem, zranieniami i innymi różnymi trudnymi sytuacjami, które mogą prowadzić do całkowitego rozpadu więzi rodzinnych.

Książka „Rodzinne pole minowe” powstała po to, aby za pomocą bardzo konkretnych recept, założeń i taktyk pomóc w stworzeniu kochającej rodziny i domu, w którym wszyscy czują się dobrze i bezpiecznie, a nie jak na tytułowym „polu minowym”. Miejsca, gdzie członkowie rodziny będą zawsze czuli się kochani i rozumiani.

O. Adam opowiada w niej prawdziwe rodzinne historie, z którymi miał styczność w swoim kapłaństwie oraz historie relacji z własnego życia prywatnego.

Książka dotyczy nie tylko płaszczyzny małżeńskiej czy rodzicielskiej, ale wykracza poza nią – jest ona pomocna w lepszym zrozumieniu i ułożeniu wszystkich relacji w rodzinie. Może mieć również zastosowanie do relacji zawodowych i przyjacielskich. Jej przesłanie jest uniwersalne, a recepty – skuteczne!

Doskonałym uzupełnieniem książki są 2 zeszyty pt. „Manewry rodzinne” z propozycją ćwiczeń, które mają na celu pomoc w naprawie i rozwinięciu relacji z najbliższą osobą, zaproszoną do tych zadań. Ich autorem jest sądeczanin Ireneusz Trojan. W najbliższej „Wolnej Sobocie” przeczytacie, jakie on i jego żona Magdalena stosują „manewry”, by ich małżeństwo było udane. Na Czytelników „WS” czeka też niespodzianka od Wydawnictwa RTCK. Pozostańcie zatem na dts24.pl, gdzie ukaże się kolejny numer „Wolnej Soboty”.

Adam Szustak OP.

Dominikanin, wędrowny kaznodzieja. Dzieli się Słowem Bożym z każdym, kto tego potrzebuje i wszędzie, gdzie jest taka możliwość… i robi to bardzo skutecznie.

Intensywnie udziela się w Internecie prowadząc video-bloga z różnymi seriami tematycznymi, m.in.: „Wstawaki”, „Ballady i romanse”. Najpopularniejszy kapłan na YouTube.

Autor bestsellerowych nagrań: „Projekt: Judyta”, „Projekt: Jonasz”, „Garnek strachu. Lekcje Gedeona”, „Z procą na olbrzyma. Lekcje Dawida” i wielu innych.

Źródło i fot. RTCK