Nytko zwycięzcą Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów

Nytko zwycięzcą Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów

Karpacki Wyścig Kurierów

30 kwietnia, a więc w dniu przerwy między etapami Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka, w Starej Lubowli odbył się Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów. Jego zwycięzcą został Dawid Nytko.

Zmagania miały miejsce na trasie bardzo podobnej do tej, pokonywanej dzień później przez kolarzy u23. Została poprowadzona na dystansie blisko 100 kilometrów, a na kolarzy czekały “atrakcje” w postaci trzech górskich premii (Brutovce i 2 razy Bajerovce), lotnej premii (Brezovice) a nawet… długiego odcinka gravelowego (Tichy Potok).

– Prawdę mówiąc przed startem najbardziej obawiałem się tego „częściowo gravelowego” odcinka. To zawsze jest loteria. W każdej chwili może przydarzyć się jakiś defekt. Na szczęście udało mi się go jakoś przejechać – mówił po zakończeniu etapu Dawid Nytko.

Pochodzący z Tarnowa kolarz okazał się najlepszym zawodnikiem na przestrzeni całego wyścigu od początku atakował, starając się uczynić go trudniejszym.

– Były trzy podjazdy i na każdym z nich starałem się przyspieszać, gubić część rywali. Już na pierwszej wspinaczce udało mi się zrobić małą selekcję. Na kolejnym podjeździe utworzyliśmy nawet mały odjazd, ale grupce udało się nas dojść. W końcu, na ostatniej wspinaczce, pomyślałem sobie, że trzeba spróbować solowego odjazdu. Wiedziałem, że do mety prowadzi ostry zjazd, co oznaczało, że jeśli wyrobie sobie odpowiednią przewagę, reszcie będzie trudno mnie dogonić – mówił kolarz.

Nytce udało się zrealizować plan. Zaatakował z 15-osobowej grupy i do mety dojechał siedem sekund przed drugim zawodnikiem.

Jutro na tej samej, tyle że nieco wydłużonej, trasie będą rywalizować orlicy. Czy faworytom dadzą o sobie znać gravelowe sekcję? Czy do mety znów dojedzie samotny zawodnik? A może walka o zwycięstwo rozpocznie się na finiszu z małej grupki? Odpowiedź na te pytania powinniśmy poznać już niebawem.

Czytaj także: Przez Sądecczyznę przejedzie Karpacki Wyścig Kurierów. Utrudnienia na drogach

Autor/ Fot. Press Office of Carpathian Couriers Race

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.