Nowy Sącz/Gorzków: maraton czytania i wakacje w bibliotece

Nowy Sącz/Gorzków: maraton czytania i wakacje w bibliotece

Aktywne mamy i ich równie aktywne dzieciaki po raz ostatni przed wakacjami spotkały się w gorzkowskiej filii Sądeckiej Biblioteki Publicznej na kolejnej odsłonie akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytali wszyscy, i mali i duzi. A Marek Rylewicz, opiekun filii, zaprasza najmłodszych czytelników do odwiedzenia biblioteki w wakacyjnych miesiącach i przedstawia bogatą ofertę zajęć.

Wspólne czytanie mam i dzieci, to kolejna akcja gorzkowskiej filii, której opiekun stara się promować czytelnictwo organizując różne akcje czytelnicze. Tym razem, pomagało mu stowarzyszenie Klub Aktywnych Mam, działające w Nowym Sączu od 2016 roku. To ono właśnie było inicjatorem pomysłu „Czy mamy”, w ramach której to akcji przedsiębiorcze mamy  zapoznawały swoje pociechy z książkową ofertą gorzowskiej filii.

Nasze ostatnie, przedwakacyjne spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze – mówi Marek Rylewicz, opiekun filii. – Dzieciaki czytały bajki, a na zakończenie dostały dyplomy. Dyplom otrzymał także Marek Rylewicz, a wręczyły go twórczynie Klubu Aktywnych Mam.

Gościem drugiej części spotkania była Jolanta Piesiewicz – Miłek,  psycholog Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu, a jej obecność stanowiła znakomitą okazję do poruszenia wiele trudnych, zagadnień wiążących się z wychowaniem dzieci.

Warto podkreślić, że gorzowska filia nie zapomina o młodych czytelnikach także podczas wakacyjnych miesięcy.

Od 10 lipca do 23 sierpnia w poniedziałki, wtorki i środy rodzice będą mogli przyprowadzić swoje pociechy do naszej filii, a tam czeka na nie naprawdę ciekawa oferta – zapowiada Marek Rylewicz.

„Angielski poniedziałek” czyli nauka i zabawa z językiem angielskim, „figlarny wtorek” – gry i zabawy oraz „twórcza środa” czyli malowanie, rysowanie i wycinanie. – Planujemy także ciekawe konkursy, a szczegóły już wkrótce pojawią się na plakatach. 

Filia Sądeckiej Biblioteki Publicznej na Gorzkowie znajduje się przy ul. Freislera 4a. W wakacje czynna jest w poniedziałki (10:00 – 18:00), środy (9:00 – 15:00) i czwartki (10:00 – 17:00).

fot. Marek Rylewicz

Share on twitter
Share on facebook