Nowy Sącz. Zrobili muzyczne show dla Mateusza Barabasza [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Zrobili muzyczne show dla Mateusza Barabasza [ZDJĘCIA]

RCW

To był doprawdy magiczny dzień – w pełni dedykowany potrzebującemu Mateuszowi Barabaszowi. Stowarzyszenie Robimy Coś Więcej postarało się wczoraj o wielkie muzyczne show. W dwóch turach: o godzinie 15 oraz godzinie 18 odbyły się koncerty dla mieszkańca Nowego Sącza, który uległ wypadkowi.

W trakcie koncertów odbyły się licytacje. Przedstawiciele portalu DTS24 mieli okazję pojawić się na wieczornym wydarzeniu. Wypełniona do ostatniego miejsca sala MOKu miała okazję usłyszeć przeboje RCW. Było dużo dobrej muzyki, ale też tanecznej aranżacji. W przerwach pomiędzy utworami odbywały się licytacje obrazów znanych na Sądecczyźnie artystów. Najwyższa kwota padła przy okazji walki o siatkarską koszulkę mistrzów Polski.

Wydarzenie poprowadzili dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Benedykt Juliusz Polański wraz z zastępcą prezydenta Nowego Sącza Magdaleną Majką. – Kiedy zapytałam siostrę Mateusza o kilka słów o nim, padło dużo pięknych rzeczy, ale utknęło mi w głowie najbardziej to: „Mateusz jest bardzo zdeterminowany, jeśli wyznaczył sobie jakiś cel to zawsze go osiągnął”. Teraz on jest naszym celem. Chcemy pomóc w rehabilitacji i leczeniu, aby on sam nadal mógł pomagać innym. Mateusz interesuje się psychiatrią. Z tą dziedziną wiąże swoją przyszłość. Jest lekarzem, świeżo po stażu – mówiła Maria Polańska-Wnuk ze Stowarzyszenia Robimy Coś Więcej w rozmowie z naszą redakcją. Kolejny koncert dla Mateusza odbędzie się we wrześniu na inaugurację Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Poniżej fotorelacja autorstwa Adriana Marasia.

Fot. Adrian Maraś

Czytaj także: DTS24 prezentuje. Panel dyskusyjny w temacie Sandecji [FILM]

Reklama