Nowy Sącz: żołnierze pobierają wymazy od pracowników dwóch sądeckich firm

Dziś przy dwóch nowosądeckich dużych zakładach pracy, w których stwierdzono przypadki zachorowań na SARS COV-2  uruchomiono punkty pobierania wymazów - poinformowała dr Joanna Paździo rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego.

wsb3

Od godz. 8.00 wymazy pobierają przeszkoleni w  tym celu  żołnierze. Planowane jest pobranie ponad 4000 wymazów.

W dalszym ciągu w Małopolsce najtrudniejsza sytuacja epidemiczna jest w regionie nowosądeckim. Badania laboratoryjne potwierdziły na Nowosądecczyźnie od początku epidemii łącznie 1023 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W tej grupie jest aktualnie 817 aktywnych przypadków. Wobec takiej sytuacji wojewoda małopolski Piotr Ćwik zdecydował o uruchomieniu badań przesiewowych dla mieszkańców regionu. Te badania przebiegają  w trzech formach: w punkcie przy ulicy Wiśniowieckiego 127 w Nowym Sączu, w karetkach wymazowych, dziś natomiast system został dopełniony o badania ściśle ukierunkowane na zakłady pracy - tlumaczy Joanna Paździo

 

zdjęcia: @WSzW_Krakow

 

KORONAWIRUS RAPORT - 7 sierpnia. Nowi ozdrowieńcy i kolejne zakażenia w naszym regionie

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.