Nowy Sącz. Znamy laureatów XV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Anielska nutka”

Nowy Sącz. Znamy laureatów XV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Anielska nutka”

2 grudnia br., Pałac Młodzieży w Nowym Sączu po raz piętnasty zorganizował Wojewódzki Konkurs Piosenki Anielska nutka. Dzieci oraz młodzież w przedziale wiekowym 7-19 lat, na tle bożonarodzeniowej scenografii autorstwa Anny Skierskiej-Jurczak, zaprezentowali najpiękniejsze kolędy, pastorałki, a także piosenki świąteczne w języku polskim i angielskim.

Do przesłuchania zgłosiło się 54 osoby ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół muzycznych i wokalnych, a także podopieczni z młodzieżowych domów kultury Małopolski.

Celem każdej edycji konkursu jest:

  1. Promowanie młodych talentów poprzez stwarzanie im możliwości zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i dorobku artystycznego.
  2. Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży.
  3. Popularyzacja pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych.
  4. Kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na eliminacjach konkursu zabrakło publiczności. Jurorzy w składzie: Katarzyna Citak, Halina Ściórka i Piotr Hnatkiewicz oceniało interpretacje oraz wykonanie utworów świątecznych. Wysoko zawieszony poziom konkursu i doskonałe przygotowanie uczestników bardzo utrudnił wybór najlepszych. Ostatecznie jury zadecydowało nagrodzić 19 osób, a kolejną dziesiątkę wyróżnić.

Uczestnicy wystąpili w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii: soliści w wieku 7-10 lat, pierwsze miejsca otrzymali ex aequo: Maria Tyka i Luiza Tokarz. Drugie zajęli  ex aequo: Lena Lelito oraz Maria Kołodziejczyk. Zaś trzecie miejsca, również ex aequo, otrzymali: Oliwia Szarata, Antoni Popiela oraz Hanna Sitko.

Wyróżnionymi zostały: Milena Rucińska, Patrycja Kowalik i Julia Madura.

W kategorii: soliści w wieku 11-13 lat, pierwsze miejsca ex aequo otrzymali: Laura Lis oraz Natalia Gal. Drugie miejsca przyznano Martynie Koszkul i Jakubowi Hyrc. Trzecie miejsca ex aequo zajęli Szymon Błachuta i Natalia Bulsza.

Wyróżnione zostały: Martyna Kałyniuk, Patrycja Pancerz i Milena Kowalska.

W kategorii: soliści w wieku 14-15 lat, pierwszą nagrodę zdobyła Karolina Małek, drugą Natalia Mikulec, zaś trzecia powędrowała do Miłosza Koszut.

Wyróżnienia otrzymały: Ewa Sadecka oraz Emilia Kita.

W kategorii: soliści w wieku 16-19 lat, pierwsze miejsce zajął Jan Piotrowski, drugie Matusz Górski, natomiast trzeciego nie przyznano.

Tym razem wyróżnienia powędrowały do Dawida Pałki i Karoliny Górskiej.

Jednogłośnie nagroda GRAND PRIX powędrowała do sądeczanki Karoliny Sekuły ze Studia Piosenki w Nowym Sączu, która zachwyciła wykonaniem piosenki „O Holy Night”.

Nagrody oraz dyplomy wszyscy soliści mogą odebrać w najbliższą sobotę (11 grudnia) o godz. 10., w siedzibie firmy WIŚNIOWSKI. Natomiast wyróżnieni wokaliści proszeni są o stawienie się 16 grudnia br., w godzinach 15-18 do Pałacu Młodzieży w Nowy Sączu, po wcześniejszym zgłoszeniu się do pani Urszuli Baziak – koordynatora konkursu.

Organizatorami konkursu był Prezydent Miasta Nowego Sącza – Ludomir Handzel oraz Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Foto: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook