Nowy Sącz: na terenie miejskiej ciepłowni znaleziono niewybuch. W akcji saperzy

Podczas prac wykonywanych na terenie miejskiej ciepłowni przy ulicy Wiśniowieckiego w Nowym Sączu, operator koparki znalazł niewybuch. Jak zaznacza oficer prasowa sądeckiej policji, pocisk o długości około 80 centymetrów pochodzi najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej i jest już mocno skorodowany.

wsb3

Niewybuch znaleziono wczoraj po godzinie 13. – W pierwszej kolejności sprawdzili go policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji, a obecnie – do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa – zabezpieczają go policjanci wraz ze strażnikami miejskimi – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Jednocześnie przypomina, że w przypadku znalezienia pocisków należy niezwłocznie powiadomić Policję. Absolutnie nie wolno na własną rękę zajmować się nimi, gdyż to grozi jego detonacją, a co za tym idzie – uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby, która przebywa w pobliżu.

– Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko – dodaje.

Fot. ilustr. KMP Nowy Sącz

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]