Nowy Sącz: na terenie miejskiej ciepłowni znaleziono niewybuch. W akcji saperzy

Podczas prac wykonywanych na terenie miejskiej ciepłowni przy ulicy Wiśniowieckiego w Nowym Sączu, operator koparki znalazł niewybuch. Jak zaznacza oficer prasowa sądeckiej policji, pocisk o długości około 80 centymetrów pochodzi najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej i jest już mocno skorodowany.

dts

Niewybuch znaleziono wczoraj po godzinie 13. - W pierwszej kolejności sprawdzili go policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji, a obecnie - do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa - zabezpieczają go policjanci wraz ze strażnikami miejskimi - informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Jednocześnie przypomina, że w przypadku znalezienia pocisków należy niezwłocznie powiadomić Policję. Absolutnie nie wolno na własną rękę zajmować się nimi, gdyż to grozi jego detonacją, a co za tym idzie - uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby, która przebywa w pobliżu.

- Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko - dodaje.

Fot. ilustr. KMP Nowy Sącz

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.