Nowy Sącz: zmarła kobieta, która została wczoraj potrącona na pasach

67-letnia kobieta, która wczoraj (środa, 17 stycznia) została potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. Limanowskiego (niedaleko Elektryka) w Nowym Sączu, zmarła dziś w sądeckim szpitalu. Lekarzom nie udało się jej uratować.

wsb3

Do zdarzenia doszło przed godz. 9.  na ulicy Limanowskiego. Za kierownicą samochodu marki Rover, który potrącił pieszą, siedział 29 - letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Kierowca był trzeźwy.

Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Na miejscu, w obecności biegłego, pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy rozmawiali ze świadkami zdarzenia, przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Sądecka komenda ponawia apel, zarówno do kierowców, jak i do pieszych, o zachowanie ostrożności na drogach.

Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców jak i pieszych. Piesi przed wejściem na przejście muszą uważnie rozejrzeć się w obie strony, podobnie jak kierowcy, którzy dodatkowo w rejonie przejścia dla pieszych powinni zmniejszyć prędkość.

Choć noszenie odblasków w terenie zabudowanym nie jest obowiązkowe, to mimo wszystko warto rozważyć zakup choćby niewielkich elementów, aby kierowcy mieli szansę z daleka dostrzec, że zbliżamy się do jezdni. Przejścia dla pieszych są w wielu miejscach nieoświetlone, dlatego odblaskowy pasek przymocowany do torebki lub kurtki może zadecydować o naszym życiu.

***

Konsekwencje dla osób, które doprowadzają do wypadku (choćby nieumyślnie), w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, określa kodeks karny:

Art. 177. § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

 

Fot. Ilustracyjne - Z arch. DTS 24. 

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.