Nowy Sącz: złodzieje schowali się w krzakach. Jeden z nich spanikował na widok policyjnego radiowozu

Z jednego z nowosądeckich sklepów ukradli elektronarzędzia warte niemal 3 tysiące złotych. Długo jednak nie nacieszyli się łupem. Współpraca policjantów i pracowników ochrony okazała się owocna i sprawców kradzieży szybko udało się złapać. Ukrywali się w zaroślach.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. W godzinach popołudniowych sądeccy stróże prawa otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży. Sprawcy uciekli ze sklepu. Oficer dyżurny wysłał na miejsce policjantów.

– W tym samym czasie pracownicy ochrony zatrzymali inny patrol, który wracał z interwencji i przekazali funkcjonariuszom w którą stronę uciekli sprawcy. Gdy patrol był już na wysokości skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ulicą I Brygady, na widok radiowozu z krzaków wyskoczył młody mężczyzna, który rzucił się do ucieczki. Policjanci, podejrzewając, że jest to jeden ze sprawców kradzieży, szybko go obezwładnili i przekazali innemu patrolowi – relacjonuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Mundurowi wraz z zatrzymanym sprawdzili rejon rzeki i tam udało się znaleźć część skradzionego towaru.

W tym czasie pracownicy ochrony sklepu ustalili, jakim samochodem przyjechali złodzieje, a policjanci sprawdzili, kto jest właścicielem auta. Później wspólnie przeczesali zarośla. Tam ochroniarze ujęli drugiego ze złodziei, a funkcjonariusze odnaleźli resztę łupów. Na miejsce wysłana została grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.

28 i 21-latek trafili do sądeckiej komendy.

– Jeden z zatrzymanych miał w organizmie ponad promil alkoholu, a drugi był trzeźwy. Po wykonaniu wszystkich czynności policjanci przedstawili im zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Starszy z mężczyzn działał jednak w warunkach recydywy, czyli był już karany za podobne przestępstwa, dlatego grozi mu wyższy wymiar kary – wyjaśnia podkom. Grzebyk-Dulak.

Jak dodaje, udało się odzyskać wszystkie skradzione narzędzia. Wróciły one na sklepowe półki.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.