Nowy Sącz: Zderzenie osobówek. Jedna z poszkodowanych osób leżała na jezdni

Autami podróżowało łącznie dziesięć osób. Cztery z nich zostały poszkodowane. Do zderzenia samochodów osobowych Audi i Kia doszło dziś tuż po północy na ulicy Prażmowskiego w Nowym Sączu.

wsb3

Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce, jedna z poszkodowanych osób leżała na jezdni. Pozostali ranni byli w stanie samodzielnie chodzić.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu, zakręceniu zaworu na instalacji LPG w samochodzie KIA, odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy ratownikom pogotowia w transporcie jednej osoby do karetki. W trakcie działań kolejna osoba zgłosiła się do załogi pogotowia w celu przebadania - informują funkcjonariusze PSP.

Ostatecznie cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Strażacy usunęli z jezdni pozostałości po kolizji i zasypali sorbentem wyciekłe płyny eksploatacyjne. Uszkodzone auta zostały zabrane przez pojazdy pomocy drogowej. Działania zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 trwały prawie cztery godziny. Później na miejscu pozostały jeszcze dwa patrole policji i uczestnicy wypadku.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.