Nowy Sącz, Zawada: małe bolidy, duże emocje

W Zawadzie trwają Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów Zdalnie Sterowanych. Na torze im. Piotra Jeża zaprezentuje się ponad 100 modeli w klasach elektrycznych i spalinowych.

WSB2020

Już treningi pokazały jak duże będą emocje w finałach. Mimo, iż są to tylko małe bolidy, to jednak ich komplikacja techniczna jest ogromna. Żeby osiągać sukcesy trzeba brać pod uwagę każdy szczegół. Oczywiście ważna jest szybkość, ale także dobór napędu, opon, docisk, by pojazd dobrze się trzymał na zakrętach, itd. Cieszy, że modelami, zajmują się również bardzo młodzi ludzie.

Największe emocje jak zawsze dostarczą wyścigi w klasie spalinowej Formuła. To nie tylko największe prędkości, ale również „ryk” silników.

W sobotę zawody trwają do 18, a w niedzielę finały rozpoczną się o godz. 9. Ok. godz. 16.30 odbędzie się ceremonia wręczenia medali dla najlepszych.

Warto zajrzeć do Zawady by poczuć choć odrobinę atmosfery z F1.

FORD TRANS

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.