Nowy Sącz. Zamkną ulicę Krakowską, otworzą Starowiejską

Nowy Sącz. Zamkną ulicę Krakowską, otworzą Starowiejską

W najbliższy wtorek, 23 kwietnia, w związku z budową wiaduktu kolejowego, zamknięty zostanie fragment ul. Krakowskiej w Nowym Sączu. Jak informują służby prasowe PKP PLK, ruch pojazdów będzie skierowany wyznaczonym objazdem, przez ul. Marcinowicką, Drogę Krajową nr 28 oraz ul. Tarnowską, a przejście dla pieszych będzie utrzymane.

Dobra wiadomość jest taka, że w niedzielę 21 kwietnia, od godzin popołudniowych 21 kwietnia przywrócony zostanie ruch pod wiaduktem kolejowym na ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu.  Ekipa robotników przeniesie się na ul. Krakowską, gdzie również powstanie nowy wiadukt.

Wyczekujących na szybkie połączenie Nowego Sącza z Krakowem cieszą również  widoczne już w terenie przygotowania do budowy nowego mostu kolejowego. W korycie Dunajca powstają tymczasowe podpory, które używane będą w czasie wznoszenia nowej przeprawy.

W sąsiedztwie ul. Węgierskiej  z użyciem wiertnicy wzmacniana jest nawierzchnia pod nowymi torami, a przy ul. Asnyka powstaje betonowa podstawa torowiska. „Pociągi w tym miejscu pojadą wyżej. Pozwoli to na budowę bezkolizyjnego skrzyżowania torów z drogą – zwiększy się bezpieczeństwo ruchu” –  czytamy w komunikacie z postępów prac.

Nie wszystkich jednak cieszy każdy aspekt tej inwestycji.

Towarzystwo Entuzjastów Kolei domaga się zachowania części linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz , jako turystycznej kolei drezynowej. Więcej o proteście w tej sprawie przeczytasz w tekście Michała Śmierciaka:

Protestują przeciw założeniom projektu „Podłęże-Piekiełko”

Zdjęcia: Służby prasowe PKP PLK SA

Reklama