Piotr Ł. podczas wspólnej libacji alkoholowej zaatakował swojego kompana – ojca piątki dzieci. Sprawca ukrył się w zaroślach i przykrył kocem. Tam tuż po zajściu znaleźli go funkcjonariusze nowosądeckiej policji. Poszkodowany zmarł po trzech miesiącach w szpitalu. Napastnik trafi do więzienia na 10 lat.
Do dramatycznych zdarzeń doszło 16 listopada 2023 roku. Piotr Ł. wraz z pokrzywdzonym Pawłem K. oraz jego partnerką spożywali alkohol. Podczas spotkania pomiędzy mężczyznami dochodziło do utarczek słownych, jednakże w dalszym ciągu kontynuowali picie. W pewnym momencie Piotr Ł. wszedł do kuchni, skąd zabrał nóż, którym ugodził pokrzywdzonego w brzuch, a następnie wybiegł z mieszkania. Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala, w którym zmarł po trzech miesiącach.
– Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji niedługo po zdarzeniu. Mężczyzna ukrywał się w zaroślach na terenie lasu, przykryty kocem, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Po zatrzymaniu, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, który następnie zmieniono na zarzut zabójstwa. Piotr Ł. w czasie czynu posiadał w pełni zachowaną zdolność do rozumienia jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem – wyjaśnia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Justyna Rataj-Mykietyn.
7 stycznia Sąd Okręgowy w Nowym Sączu uznał Piotra Ł. za winnego zabójstwa, wymierzając mu karę 10 lat pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym. Wobec oskarżonego orzeczono również nawiązki w kwotach po 30.000 złotych na rzecz pięciorga małoletnich dzieci zmarłego.
– W toku całego postępowania wobec oskarżonego stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zapadły wyrok przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu nie jest prawomocny – dodaje prokurator Justyna Rataj-Mykietyn.
Czytaj także: Sądecki park kieszonkowy, a w nim geograficzna zagadka [ZDJĘCIA]


























































































































































































































