Nowy Sącz: za ponad dwa lata powstanie nowe skrzydło szpitala. Jest na to 40 milionów dotacji

Za ponad dwa lata do istniejącego budynku sądeckiego Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego zostanie dobudowany nowy pawilon. Stary obiekt przejdzie gruntowną modernizację. To wszystko za sprawą niemal 40-milionowego dofinansowania z Unii Europejskiej. 

W obecnym szpitalu powstaną dwa nowe oddziały: geriatryczny oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej. W planach jest również nowa kotłownia oraz przebudowa oddziałów: pulmonologicznego, chorób wewnętrznych, chirurgii dziecięcej, pediatrycznego, psychiatrycznego oraz poradni specjalistycznych.

Ośrodek onkologiczny będzie rozbudowany i połączony estakadą z nowym pawilonem ginekologiczno-położniczym. W dobudowanym skrzydle znajdzie się m.in.: oddział ginekologiczno-położniczy, ginekologii onkologicznej oraz neonatoligii. Powstaną pomieszczenia, których próżno szukać w starym szpitalu tj. pokoje odwiedzin, pokoje dla ,,rodziców po stracie" oraz tzw. ,,pokoje rozmów trudnych". Szpital wzbogaci się również o specjalistyczny sprzęt medyczny wart 4 milionów złotych.

- 256 mln zł – tyle środków z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył Samorząd Województwa Małopolskiego na projekty, które zostaną zrealizowane w subregionie sądeckim. Postawiliśmy przede wszystkim na podniesienie jakości usług zdrowotnych, łatwiejszy dostęp do specjalistów i zabiegów medycznych oraz szeroko pojętą rewitalizację obszarów miejskich i wiejskich. Nie zabraknie także pieniędzy na inwestycje w infrastrukturę drogową, które zdecydowanie usprawnią podróż po Sądecczyznie – mówił Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego podczas dzisiejszej konferencji prasowej, dotyczącej planowanych inwestycji w regionie.

Fot. Agnieszka Małecka/
UMWM

BrowarSylwester2

1 comment

  1. Jozef 28 Marzec, 2018 at 22:53 Odpowiedz

    I tak się będzie ciężko dostać do lekarza bo trzeba skierowane do onkologa a lekarz jest onkologiem chirurgi tak się leczy w Nowym Sączu, właśnie dzisiaj 28 marca miała moja żona której odmówiono przyjęcia do onkologa a lekarz jest onkologiem chirurgii i do niego trzeba skierowanie, mimo że czekała godzinę a miała umówioną to jej nie przyjęto i kazano przynieść skierowanie ale nikt podczas ustalania terminu jej o tym nie poinformował – tak się liczy, zdrowie Polaków ale rządzący są przyjmowani poza kolejnością nawet z katarem i bez skierowan – chory system

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.