Nowy Sącz: z powodu miłosnego wyznania może usłyszeć zarzuty

Nowy Sącz: z powodu miłosnego wyznania może usłyszeć zarzuty

Młody zakochany sądeczanin chciał przeprosić swoją wybrankę za kłótnię. Niestety, zrobił to w niezbyt przemyślany sposób… Za wypisanie swojego wyznania miłosnego na jezdni i kamienicy w centrum Nowego Sącza mogą mu grozić zarzuty za zniszczenie mienia.

„Romantyczny” 26-latek został przyłapany na gorącym uczynku przez zaalarmowanych policjantów w nocy 21 sierpnia (zeszły piątek).

Mężczyzna przy pomocy farby w spray’u wykonywał właśnie długi na kilka metrów napis „Kocham Cię”, zakończony imieniem jego dziewczyny. Podobny napis namalował także na jezdni w pobliżu budynku.

Nie wiadomo czy dziewczyna doceniła starania swojego chłopaka, ale teraz ich uczucie może zostać poddane próbie, ponieważ „kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5″ – informuje Aneta Izworska z Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Sytuacja sprawcy zależy teraz od formalnego wniosku poszkodowanych. – Od takiej decyzji właściciela kamienicy i zarządcę drogi może odwieść postawa romantycznego chuligana, który odpowiednio usunie naniesione napisy lub pokryje koszty przywrócenia jezdni i elewacji do stanu poprzedniego – dodaje Aneta Izworska.

fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook