Nowy Sącz. Z auta ciężarowego wyciekało paliwo

Nowy Sącz. Z auta ciężarowego wyciekało paliwo

Drogą popłynęło paliwo, które wylewało się z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło wczoraj (13 maja) w Nowym Sączu. Strażacy z JRG nr 1 zostali zadysponowani na ulicę Lwowską o godzinie 11:12.

Gdy kierowca pojazdu ciężarowego marki DAF wyjeżdżał z posesji, w aucie uszkodził się zbiornik paliwa. Samochód stał częściowo na chodniku, a częściowo na drodze gminnej, a na jezdni pojawiła się plama oleju napędowego o wielkości około 20 m2. Przy próbie odpalenia i przemieszczenia auta nastąpił wyciek.

Strażacy zabezpieczyli teren oraz paliwo na drodze, wysypując wokół plamy sorbent. Konieczne było wypompowanie ze zbiornika ciężarówki pozostałego paliwa, co też funkcjonariusze zrobili przy wykorzystaniu specjalnej pompy elektrycznej. Olej napędowy zgromadzili w beczkach.

Po przepompowaniu paliwa samochód ciężarowy zjechał na pobliski parking. Wykorzystany sorbent zmieciono na pobocze i poinformowano o tym fakcie zarządcę drogi. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny – relacjonuje Komendant Miejski PSP st. bryg. Paweł Motyka.

fot. JRG nr 1 w Nowym Sączu

Czytaj też: Łącko. Samochód ciężarowy docisnął dziecko do barierki. W akcji śmigłowiec LPR

Reklama