Łącko. Samochód ciężarowy docisnął dziecko do barierki. W akcji śmigłowiec LPR

Łącko. Samochód ciężarowy docisnął dziecko do barierki. W akcji śmigłowiec LPR

LPR

Samochód ciężarowy przygniótł 9-latka do barierki. Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 19:00 w miejscowości Łącko. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Kierowca samochodu ciężarowego, cofając, nie zauważył 9-letniego dziecka, które stało za naczepą i docisnął to dziecko do barierki. Na szczęście wyglądało to gorzej, niż się skończyło. Dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia. Ze złamaniami kończyn zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala – przekazał nam mł. asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Ponieważ wszystko wyglądało bardzo groźnie, liczył się czas.

Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Zostanie zatrzymany do wyjaśnień. Na miejscu wciąż pracują policjanci i biegli, wykonując czynności, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności zdarzenia (godz. 20:30).

Jak poinformował nas dyżurny PSP w Nowym Sączu, miejsce lądowania śmigłowca zabezpieczyli strażacy z miejscowej jednostki OSP oraz z JRG nr 2 w Nowym Sączu. Maszyna zatrzymała się na stadionie w Łącku.

fot. arch. dts24.pl

Czytaj też: 25-latek spadł z ok. 3 metrów. Przyleciał po niego śmigłowiec LPR

Reklama