Nowy Sącz. Znana dydaktyk przyjechała z Warszawy, aby kształcić matematyczne talenty (zdjęcia)

Nowy Sącz. Znana dydaktyk przyjechała z Warszawy, aby kształcić matematyczne talenty (zdjęcia)

Nowy Sącz, profesor matematyki odwiedza dzieci

Prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska przyjechała do Nowego Sącza z Warszawy, aby zagrać w szachy z uczniami Akademickiej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu. Legendarna pani profesor podjęła autorski program kształcenia talentów matematycznych. Program jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji Newag i prezesa Zbigniewa Konieczka.

To uczona z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jest autorką wielu podręczników, artykułów dydaktycznych czy matematycznych. W swoich tekstach wielokrotnie podejmowała temat rozwijania talentów i edukacji wczesnoszkolnej.

– W ramach diagnozy uzdolnień matematycznych, sprawności myślenia, analizowania i prognozowania wśród siedmiolatków pani profesor dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska spotkała się z najmłodszymi i zdecydowała się rozegrać z wszystkimi uczniami klasy 1 Akademickiej Szkoły Podstawowej im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu po dwie partie szachów. Wstępna analiza uzdolnień siedmiolatków przekazana została dyrektorowi. Wybitna dydaktyk matematyki podkreślała wielokrotnie, że nie wyobraża sobie szkoły bez umiejętnego łączenia edukacji matematyczno-fizycznej z naukami przyrodniczymi i humanistycznymi. W dyskusji na temat przyszłości szkoły uczestniczył również prezes Newag SA i Honorowy Obywatel Miasta Nowego Sącza Zbigniew Konieczek – informuje szkoła.

Czytaj także: Martyna Koszkul z Piwnicznej oczarowała wokalem w The Voice Kids

Fot: ZSA Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook