Nowy Sącz. Wjechał w samochód, wysiadł z auta i uciekł. Nie bez powodu…

Nowy Sącz. Wjechał w samochód, wysiadł z auta i uciekł. Nie bez powodu…

koniec poszukiwań, Biczyce Dolne, policjant, Jazowsko, trzyletnie dziecko, potrącenie, po procesji, Nowy Sącz, Iveco, kolicja

Kronika zdarzeń. 27-latek spowodował kolizję, wysiadł z samochodu i uciekł pieszo. Nie bez powodu. Pojazd wcześniej ukradł, ale to nie jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścił… W tle alkohol, fałszywe pieniądze i 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia (4 sierpnia) w godzinach popołudniowych, jednak dopiero teraz funkcjonariusze zdradzają szczegóły akcji. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu doszło do kolizji drogowej, w której kierujący samochodem marki Iveco najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Kia.

,,Sprawca wysiadł z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia przed przybyciem Policji. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy po sprawdzeniu w systemie dostawczego Iveco ustalili, że właściciel zgłosił wcześniej jego kradzież. Informacja ta oraz rysopis uciekiniera, natychmiast została przekazana wszystkim patrolom w terenie” – relacjonuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policyjni wywiadowcy godzinę po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego mężczyznę na jednej z ulic Nowego Sącza. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wcześniej 27-latek w jednym ze sklepów w Nowym Sączu poprosił o rozmienienie 200 zł.  Gdy wyszedł, kasjerka zorientowała się, że ją oszukał, bowiem okazało się, że banknot, którym się posłużył, nie był środkiem płatniczym, tylko go imitował.

Na tym nie koniec… Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukradł sprzęt elektroniczny o wartości 2,5 tysiąca złotych, który był w samochodzie Iveco. Sądeczanin nie poddał się badaniu na trzeźwość, dlatego został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego próbkę krwi do badania pod kątem zawartości alkoholu w organizmie.

,,Po nocy w policyjnej celi 27-letni sądeczanin został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty oszustwa (art. 286 §1 kk.) puszczenia w obieg imitacji banknotu (art. 310 §2 kk.), zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i porzucenia go w stanie uszkodzonym (art. 289 §2 kk.) oraz kradzieży (art. 278 §1 kk.)” – informuje komisarz Justyna Basiaga.

Łącznie za wszystkie przestępstwa, w tym spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytaj także: Zmarł ks. Władysław Marmol. Kiedyś pracował na Sądecczyznie

Źródło/ fot.: KMP Nowy Sącz 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.