Nowy Sącz: Wielkie obywatelskie sprzątanie czyli Kamienica wolna od śmieci

Nowy Sącz: Wielkie obywatelskie sprzątanie czyli Kamienica wolna od śmieci

Butelki, puszki, papiery, opakowania po różnych produktach pozostawione przy brzegach rzek – śmieciowa kreatywność mieszkańców miasta i okolic nie zna granic. Brzegi Kamienicy zamiast zachęcać do wypoczynku i koić zmysły odstraszają swoim wyglądem. „Obywatelski Nowy Sącz” mówi zaśmiecaniu zdecydowane „NIE” i w sobotę, 19 sierpnia, organizuje wielkie sprzątanie. Początek akcji – godz. 10.00. Miejsce spotkania – Pomnik Solidarności przy Al. Piłsudskiego.

Do udziału w akcji sprzątania brzegów Kamienicy zapraszamy wszystkich sądeczan, którym leży na sercu wygląd tego miejsca – mówi Edward Ucherski, inicjator akcji. – Brzegi Kamienicy są w opłakanym stanie i postanowiliśmy coś z tym zrobić, nie czekając na reakcję stosownych służb.

Jak zapewnia Edward Ucherski, wystarczy uśmiech i dobre chęci.

– Chętnie zobaczymy w swoich szeregach dzieci i młodzież, bo nasza akcja ma też cel edukacyjny. No i mam nadzieję, że plażowicze, obserwując naszą akcję sprzątania dwa razy się zastanowią, zanim pozostawią po sobie pamiątkę na brzegach Kamienicy.

Uczestnicy sprzątania dostaną worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki.

Podzielimy się na cztery grupy, po dwie na każdy brzeg rzeki – informuje Edward Ucherski.

Na razie akces zgłosiło ponad 20 osób, ale mile widziana jest każda dodatkowa para rąk.

 – Zabierzcie ze sobą dzieci, rodziny, znajomych, przyjaciół – apeluje Edward Ucherski i przekonuje, że warto połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli spacer na łonie natury i akcję obywatelską na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców.

 fot. Tatiana Biela 

Reklama