Nowy Sącz: wielki remont starych budynków pochłonie 3 miliony

Trwają gruntowne remonty w budynkach należących do miasta, które znajdują się przy ulicach: Stolarskiej, Żółkiewskiego, Romanowskiego oraz Alejach Wolności. Modernizacja pochłonie około 3 mln złotych, z czego ponad 2 mln pochodzi z dofinansowania RPO Województwa Małopolskiego. W obiektach powstaną świetlice środowiskowe. 

W przystosowanych lokalach będą: materiały i pomoce edukacyjne, gry, książki, urządzenia służące do ćwiczeń rekreacyjnych, a także komputery z dostępem do internetu. W świetlicach przewidziany jest również kącik dla tych, którzy potrzebują ciszy, aby w skupieniu odrabiać zadania domowe, czy oddać się lekturze książki lub czasopisma.

Planowane jest także prowadzenie kół zainteresowań, zajęć tematycznych oraz innych mających na celu promowanie lokalnych tradycji. Placówki będą otwarte dla wszystkich: zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych i starszych. Chętni będą mogli wybrać zajęcia i bezpłatnie w nich uczestniczyć.

Fot. UM Nowy Sącz

TRADYCJATEXT

1 comment

  1. OBRAZ MIASTA. GAZETA KRAKOWSKA: PKP PLK w maju rozpoczną przebudowę wiaduktu przy ul. Zielonej; NTV: Trwają prace przy budowie nowego dworca MPK - Twój Sącz 11 Luty, 2019 at 13:03 Odpowiedz

    […] DOBRY TYGODNIK SĄDECKI „Trwają gruntowne remonty w budynkach należących do miasta, które znajdują się przy ulicach: Stolarskiej, Żółkiewskiego, Romanowskiego oraz Alejach Wolności. Modernizacja pochłonie około 3 mln złotych, z czego ponad 2 mln pochodzi z dofinansowania RPO Województwa Małopolskiego. W obiektach powstaną świetlice środowiskowe”. https://www.dts24.pl/nowy-sacz-wielki-remont-starych-budynkow-za-3-miliony/ […]

Wypowiedz się w tej sprawie